✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Rolex Day-Date 40 228236
| OW Ref | GATO505593 |
|---|---|
| Condition | - |
| Movement | Automatic |
| Case Size | 40 |
| Dial | Blue, Roman Numerals |
| Case Material | Platinum |
| Bracelet Material | Platinum |
| Rolex Bracelet Style | President |
| Waterproof (meters) | 100 m |
| Box | Yes |
| Papers | Yes |
| Functions | Date, Day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Rolex Day-Date 40 228236
Rolex Day-Date 40 228236
| OW Ref | GATO505593 |
|---|---|
| Condition | - |
| Movement | Automatic |
| Case Size | 40 |
| Dial | Blue, Roman Numerals |
| Case Material | Platinum |
| Bracelet Material | Platinum |
| Rolex Bracelet Style | President |
| Waterproof (meters) | 100 m |
| Box | Yes |
| Papers | Yes |
| Functions | Date, Day |
$33,290.23
Original: $95,114.95
-65%Rolex Day-Date 40 228236—
$95,114.95
$33,290.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| OW Ref | GATO505593 |
|---|---|
| Condition | - |
| Movement | Automatic |
| Case Size | 40 |
| Dial | Blue, Roman Numerals |
| Case Material | Platinum |
| Bracelet Material | Platinum |
| Rolex Bracelet Style | President |
| Waterproof (meters) | 100 m |
| Box | Yes |
| Papers | Yes |
| Functions | Date, Day |










