✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Rolex Day-Date 40 “Olive” 228235
| OW Ref | GATO505560 |
|---|---|
| Condition | - |
| Movement | Automatic |
| Case Size | 40 |
| Dial | Green, Roman Numerals |
| Case Material | Everose Gold |
| Bracelet Material | Everose Gold |
| Rolex Bracelet Style | President |
| Waterproof (meters) | 100 m |
| Box | Yes |
| Papers | Yes |
| Functions | Date, Day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Rolex Day-Date 40 “Olive” 228235
Rolex Day-Date 40 “Olive” 228235
| OW Ref | GATO505560 |
|---|---|
| Condition | - |
| Movement | Automatic |
| Case Size | 40 |
| Dial | Green, Roman Numerals |
| Case Material | Everose Gold |
| Bracelet Material | Everose Gold |
| Rolex Bracelet Style | President |
| Waterproof (meters) | 100 m |
| Box | Yes |
| Papers | Yes |
| Functions | Date, Day |
$23,778.06
Original: $67,937.31
-65%Rolex Day-Date 40 “Olive” 228235—
$67,937.31
$23,778.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| OW Ref | GATO505560 |
|---|---|
| Condition | - |
| Movement | Automatic |
| Case Size | 40 |
| Dial | Green, Roman Numerals |
| Case Material | Everose Gold |
| Bracelet Material | Everose Gold |
| Rolex Bracelet Style | President |
| Waterproof (meters) | 100 m |
| Box | Yes |
| Papers | Yes |
| Functions | Date, Day |










